Anunt posturi contractuale PNRAS-MATE

MATE - PNRAS 2022-2025

Astăzi, 26 iunie 2024, s-a încheiat cu succes al doilea an din cadrul Proiectului PNRAS al Școlii Gimnaziale
,,Porolissum", Zalău.
Astfel că azi, s-a desfășurat ultima excursie didactică din acest an școlar 2023-2024, în care un număr de 49 de elevi, împreună cu o parte din cadrele didactice ale școlii noastre, au beneficiat de o excursie binemeritată și binevenită pentru un sfârșit de an școlar.
Obiectivele turistice au fost: Alba-Iulia ( Cetatea Alba Carolina, Catedrala Încoronării, Catedrala Romano-Catolică Sf. Mihail și Sala Unirii), iar mai apoi am mers în vizită la Mănăstirea Râmeț.
Elevii au fost deosebit de recunoscători și încântați de această excursie și au apreciat acest cadou minunat oferit din partea școlii pentru bucuria lor. Sincere aprecieri aducem doamnei director Pavel Aurelia, doamnei director- adjunct Ardelean Adela și doamnei contabile Sîntămărian Simona, care cu inimă bună și dedicare au muncit neobosite pentru ca acest proiect să ajungă la cel mai înalt nivel.
Vă dorim tuturor să aveti o vară frumoasă!
Echipa de Proiect PNRAS a Școlii Gimnaziale ,,Porolissum", Zalău.

POZA ALBA IULIA

O nouă achiziție pentru baza materială a școlii noaste, prin Proiectul PNRAS cod F_1-2022-0153 și anume: 100 de bucăți de scaune de conferință, pentru sala festivă a Școlii noaste, in valoare de 16900 lei.
Sala festivă a devenit astfel mult mai atrăgătoare și pregătită să găzduiască evenimentele școlii noastre!
Proiectul PNRAS cere multă muncă, determinare, efort, timp și dăruire din partea Echipei de proiect și în special a Echipei de management a proiectului.
Merita să ne implicăm și să progresăm!
Urma ce o lăsăm pe acest pământ contează!
Echipa de management,
Director, prof. Aurelia Pavel
Director-adjunct, prof.Adela Ardelean
Administrator-financiar, Simona Sintămărian POZA

28 iunie 2023 - Zi de excursie pentru elevii de gimnaziu implicați în proiectul PNRAS, de la Școala Gimnazială "George Coșbuc", Zalău.
Ne-am jucat, am vizitat, am legat prietenii!
Mulțumiri cadrelor didactice care ne-au însoțit și conducerii școlii pentru această frumoasă surpriză! AICI

ANUNT POSTURI CONTRACTUALE PNRAS-MATE AICI

FISA POST PNRAS-MATE AICI